Konin

INFOLINIA +48 63 244 13 25

ZAKŁAD PRODUKCJI OPAKOWAŃ

katalog fefco

Katalog FEFCO jest zbiorem podstawowych wzorów opakowań kartonowych opracowanych przez organizację FEFCO (Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej). Powstała w 1952 roku organizacja z siedzibą w Brukseli, zrzesza i reprezentuje interesy wszystkich europejskich producentów tektury falistej. Jednym z ważniejszych celów jej działalności jest rozwój i promowanie nowych rozwiązań opakowaniowych oraz pomoc w komunikacji między producentami opakowań a rynkiem konsumentów.

 Opracowany przez FEFCO katalog podstawowych wzorów opakowań kartonowych powstał aby zastąpić skomplikowane opisy konstrukcji opakowań z tektury (falistej i litej) prostymi symbolami powszechnie rozumianymi w skali międzynarodowej, niezależnie od różnic językowych, itp. Katalog ten jest doskonałym narzędziem pomocnym w określaniu rodzaju opakowań jakim jesteście Państwo zainteresowani.


Katalog FEFCO rozróżnia 8 podstawowych grup opakowań kartonowych:

  • 01xx rolki i arkusze
  • 02xx pudła klapowe

Sa to pudełka złożone zasadniczo z jednej części, których brzeg jest klejony, szyty, albo które maja połączenie taśmą klejącą oraz posiadają górne i dolne klapy.

  • 03xx pudła teleskopowe

Pudła teleskopowe składają się z więcej niż jednej części i charakteryzuje je istnienie wieka i/lub spodu, które zachodza teleskopowo na siebie.

  • 04xx pudła składane i tace

Pudła składane i tace, zwykle składają się tylko z jednego formatu. Dno pudła składa się tak, by utworzyło dwie lub więcej ścian bocznych oraz pokrywę. W niektórych wzorach mogą się pojawiać zamknięcia, uchwyty, okienka itd.

  • 05xx pudła wsuwane

Pudełka te składają się z większej ilości części (wewnętrznych oraz obwolut), które można w różnych kierunkach wsuwać jedno w drugie. Grupa ta obejmuje także obwoluty dla innych pudeł.

  • 06xx pudełka trwale łączone

Pudełka trwale łączone składają się z dwóch oddzielnych części końcowych oraz korpusu i wymagają, przed ich użyciem, zszycia albo podobnej operacji.

  • 07xx pudełka klejone jednoczęściowe

Sa to pudełka klejone, złożone zwykle z jednej części, dostarczane w stanie złożonym i gotowe do użycia po ich prostym rozłożeniu

  • 09xx wyposażenie wewnętrzne opakowań

Wyposażenie wewnętrzne pudeł, takie jak wkładki, przekładki, kratownice, wkładki wypełniajace itd., stanowiące elementy związane z konstrukcją pudła albo osobne.